11 2013
Rozpoczynamy serię spotkań na temat Edukacji Globalnej!

Cykl spotkań pod ogólnym hasłem „Myśl solidarnie, działaj lokalnie” rozpoczyna 21 listopada spotkanie zorganizowane przez Mariana Pajdaka dla uczniów IV i VI klasy oraz opiekunów i nauczycieli szkoły podstawowej w Chechle. Spotkania pt. „Żyjemy w jednej globalnej wiosce” ma na celu zapoznanie uczniów z problematyką Edukacji Globalnej, a przede wszystkim z ideą i zasadami sprawiedliwego handlu, uświadomienie zależności w handlu międzynarodowym i obrocie towarami na globalnym runku, kształtowanie postaw konsumenckich, zapoznanie uczestników z zagadnieniami zrównoważonego rozwoju w kontekście produkcji towarów w wymiarze globalnym, zapoznanie uczniów.

Termin spotkania: 21 listopada, godz. 9.00-12.30

Uczestnicy spotkania: uczniowie klasy IV, V i VI oraz wychowawcy szkoły podstawowej w Chechle

Organizator spotkania: Marian Pajdak (Stowarzyszenie Polska Sahara)