01 2014
„Dalekie kraje, bliskie problemy – żywność.” Warsztaty edukacji globalnej w Kłodawie.

Już w najbliższą sobotę 11 stycznia odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Myśl solidarnie, działaj lokalnie”, tym razem na północy Polski. Anna Machnica – organizatorka warsztatów „Dalekie kraje, bliskie problemy – żywność”, zaprosiła na spotkanie w parafialnej sali w Kłodawie Gdańskiej mieszkańców miejscowości, młodzież i dorosłych, członków i sympatyków Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Kłodawie. Głównym tematem spotkania będzie żywność; zarówno na naszych, polskich stołach, a w tym kontekście jej pochodzenie, związane z nim zagadnienie sprawiedliwego handlu oraz problem głodu na świecie – czy można go ograniczyć?