PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO
PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ

PROJECT SUPPORTED BY GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH
THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION
WYBIERZ PROJEKT
AKTUALNOŚCI
26
02 2014
Spotkanie podsumowujące projekt „Myśl solidarnie, działaj lokalnie”

W dniach 21-22 luty menedżerowie Edukacji Globalnej projektu „Myśl solidarnie, działaj lokalnie” spotkali się w Krakowie, aby podsumować swój udział w projekcie, a przede wszystkim podzielić się swoimi doświadczeniami z przygotowania i przeprowadzenia autorskich spotkań z zakresu edukacji globalnej, jakie każdy z nich zrealizował w swoim środowisku. Spotkanie rozpoczęło się w piątek popołudniu wizytą w krakowskiej palarni kawy, która była kontynuacją i domknięciem kawowego tematu, poruszanego w kontekście sprawiedliwego handlu i pomocy rozwojowej w trakcie wizyty studyjnej. Wykład o gatunkach kawy, sposobach jej wypalania, połączony z degustacją kawy parzonej różnymi sposobami, okazał się bardzo ciekawym i często odkrywczym dla uczestników oraz wprowadzał w zasadniczy program spotkania, kontynuowanego w sobotę, prowadzonego przez Jędrzeja Witkowskiego (Centrum Edukacji Obywatelskiej).

Rozpoczęło go przygotowanie przez uczestników swojego plakatu podsumowującego zrealizowane spotkanie w tematyce globalnej. Wystąpienia poszczególnych menedżerów pozwoliło przygotować materiał mogący służyć za podręcznik menedżera Edukacji Globalnej, podręcznik zbierający doświadczenia z organizacji spotkań dla zróżnicowanych odbiorców, zawierający cenne wskazówki mogące pomóc w realizacji kolejnych działań tego typu.

Spotkanie kończyło rozstrzygnięcie konkursu na Najlepszego Menedżera EG – w finale, którego o prym zwycięstwa walczyły osoby, które zorganizowały więcej niż jedno spotkanie, a więc: Justyna Niepokój z kolbuszowskiego Stowarzyszenia KUŹNIA (zwyciężczyni konkursu), Zofia Korta z Fundacji Brat Słońce, Edward Majchrowski z Rodziny Kolpinga z Poręby Żegoty, Marian Pajdak ze stowarzyszenia Polska Sahara, Maria Gorzkowska Mbeda z LGD Korona Północnego Krakowa i Magdalena Kostrzewa-Smreczak z Rodziny Kolpinga w Lipnicy Małej. Wszyscy menedżerowie projektu „Myśl solidarnie, działaj lokalnie” otrzymali certyfikaty potwierdzające ich udział w projekcie oraz drobne upominki.